tepe reklamm
21 Eylül 2020 Pazartesi
Anasayfa > SİYASET > YİNE ERTELEDİ.
YİNE ERTELEDİ.

YİNE ERTELEDİ.

31.01.2020 11:21 12 14 16 18 yazdır
Babacan'ın aylardır çalışmalarını sürdürdüğü yeni partiyi en geç Aralık 2019'da kuracağı belirtilmiş, ancak partinin kuruluşu Ocak ayına ertelenmişti. Edinilen son bilgilere göre ise, Babacan cephesi partinin kuruluşunu tekrar erteleme kararı aldı.
AK Parti'den istifa ederek yeni parti kurma çalışmalarını başlatan eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan, partinin kuruluşunu yeniden erteledi. Diğer yandan yeni partide yer almak için yapılan başvuruların büyük bir bölümünün AK Parti kökenlilerden oluştuğu öğrenildi.Ali Babacan Çalışma Ofisi İletişim Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Sayın Ali Babacan’ın liderliğinde geniş bir katılımla başlatılan parti kuruluş çalışmaları, Türkiye’nin tüm kesimlerini ve sosyolojisini kuşatan etkileşimli bir yöntemle devam etmektedir" denildi.Yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

“Sayın Ali Babacan’ın liderliğinde geniş bir katılımla başlatılan parti kuruluş çalışmaları, Türkiye’nin tüm kesimlerini ve sosyolojisini kuşatan etkileşimli bir yöntemle devam etmektedir.

Bu hazırlık sürecinin en önemli amacı ülkemizin ihtiyaçlarının ve sorunlarını doğru tespit edilmesi, bunlara en kısa sürede çözüm üretecek kadroların ve politikaların oluşturulmasıdır.Partinin ilke ve değerlerini güvence altında tutacak, kurumsal yapının sağlam temeller üzerine inşa edilmesini sağlayacak bir tüzük çalışması da bu sürecin temel önceliklerindendir.

Sayın Babacan’ın iki ay önce açtığı ‘alibabacan.com.tr’ adlı web sitesi yoğun bir ilgi görmekte çok sayıda vatandaşımız gönüllü olmak istediğini belirtmektedir. Hem web sitesi üzerinden hem de başka kanallardan bize ulaşan isimlerle yoğun bir iletişim ve görüşme trafiği devam etmektedir. Bu görüşmeler beklenenden çok daha fazla vakit almış, ancak büyük ölçüde de tamamlanmıştır.

Öte yandan vatandaşlarımız web sitesi üzerinden bize birbirinden değerli görüş ve önerilerini bildirmektedirler. 24 çalışma grubunda görev alan arkadaşlarımızn tecrübe ve bilgi birikimi, her alanda uzman kişi ve kuruluşların da verdiği katkıyla birleştirilmekte, ortak akıl ürünü politikalar demokratik bir yöntemle oluşturulmaktadır. Demokrasi tarihimizde belki de ilk defa bu kadar geniş bir tabanın fikirleriile katkı verdiği bir siyasi hareket oluşmaktadır.

Parti hazırlıklarımıza yönelik yüksek ilgi ve sabırsızlığın toplumumuzdaki ihtiyaçtan kaynaklandığını farkındayız. Çalışmalarımız, yola çıkarken ortaya koyduğumuz vizyon ve perspektif içinde artan bir heyecanla ilerlemektedir. Hedefimiz milletimizin karşısına alnımızın akıyla çıkıp, çocuklarımızn geleceğini teminat altına alacak ülkemiz için umut olacak bir hazırlığı ortaya koymaktır. En kısa sürede partimiz, kadromuz ve çözümlerimizle vatandaşlarımızın huzurunda olacağız. Herkesin içi rahat olsun."


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri