tepe reklamm
23 Ocak 2020 Perşembe
Anasayfa > SİYASET > Yıllar sonra özlenen fotoğraf... Başkanlar ilk kez birarada...

Yıllar sonra özlenen fotoğraf... Başkanlar ilk kez birarada...

15.07.2019 14:23 12 14 16 18 yazdır
Erzurum'da uzun yıllar sonra ilk kez büyükşehir ve merkez ilçe belediye başkanları biraraya gelerek, kente yapılacak çalışmalarla ilgili istişare ettiler.
Yıllar sonra özlenen fotoğraf... Başkanlar ilk kez birarada...

Erzurum'da uzun yıllar sonra ilk kez büyükşehir ve merkez ilçe belediye başkanları biraraya gelerek, kente yapılacak çalışmalarla ilgili istişare ettiler. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet sekmen'in ev sahipliğinde yapılan toplantıya, merkez ilçe belediye başkanları ile Büyükşehir Belediyesi'nin üst düzey yöneticilerinin tamamı katıldı. 

Erzurum, yıllardır büyükşehir ile merkez ilçce belediye başkanları arasında yaşanılan uyumsuzluk ve gizliden gizliye yürütülen kavgalar yüzünden çok şey kaybetti. Üstelik bu kavgalar, büyükşehir ve merkez ilçe belediye başkanlarının hep aynı partiden olmasına rağmen yıllardır devam ediyor. 

1994'de ilk kez yürürlüğü giren büyükşehir sistemi ile birlikte, Erzurum hep aynı partiye mensup başkanlarca yönetildi. Ancak 1994 yılında şehrin seçilmiş ilk Büyükşehir Belediye Başkanı olan Refah Partili Ersan Gemalmaz ile Yakutiye Belediye Başkanı Muhyettin Aksak arasında yaşanıan gerilim, yumruklu kavgaya kadar dönüşmüş, Gemalmaz ve Aksak'ın ekipleri sıkça kavga haberleriyle gündeme gelmişti.

Sonrasında 1999 yılında MHP Erzurum'da Büyükşehir ve 5 merkez ilçe belediyesini kazandı ama bu kavgaların sonunu getirmeye yetmedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mahmut Uykusuz ile Yakutiye Belediye Başkanı Ebubekir Üstün Gülakar'ın kavgaları da kamuoyunu günlerce meşgul ettiği gibi, birbirlerinin yapacağı yatırımları engelleme çabaları da kent gündeminin ilk maddesini oluşturdu. 

2004 yılında göreve gelen AK Partili belediye başkanları döneminde de tablo çok farklı değildi. AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler ile Palandöken Belediye Başkanı Cenap Köksal Birdal arasındaki uyumsuzluk öne çıktı. İlerleyen yıllarda bu uyumsuzluk, Yakutiye Belediye Başkanı Fahrettin Atınç ile Vahdettin Yaylalı'yı da kapsadı. 

2009 yılında Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler göreve devam ederken, uyumsuzluk yaşadığı 3 isim de aday gösterilmedi. Ancak Yakutiye Belediye Başkanı seçilen Ali Korkut, Palandöken Belediye Başkanı olan Orhan Bulutlar ve Aziziye Belediye Başkanı koltuğuna oturan Fatih Cengiz de kısa süre içerisinde Başkan Küçükler ile karşı karşıya geldi. 

2014 yılında bu kez değişen isim Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler oldu. Başkanlık koltuğuna oturan Mehmet Sekmen ile yola devam edilen Ali Korkut ve Orhan Bulutlar, bir yıl içerisinde Sekmen'e karşı cephe açtılar ve bu görev sürelerinin sonuna kadar da bu gerilim devam etti. 

Ve nihayetinde 2019'da yola Mehmet Sekmen ile devam edildi ve  yeni dönemde "uyumsuzluk" yaşanmaması adına Sekmen ile kavgalı olan ilçe belediye başkanları değiştirildi. Yakutiye'ye Mahmut Uçar, Palandöken'e de Muhammet Sunar seçildi. Önceki dönem Sekmen ile uyumlu bir görüntü ortaya koyan Muhammed Cevdet Orhan ise Aziziye'deki ikinci dönemine başladı. 

Aradan geçen 4 aya yakın süre içerisinde Sekmen ve merkez ilçe başkanları oldukça uyumlu bir görüntü ortaya koyuyorlar. Bu uyumu gözler önüne seren en net görüntü de bugün verildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve merkez ilçe belediye başkanları, bugün Başkan Sekmen'in ev sahipliğinde biraraya geldi.

Başkan Sekmen, tüm üst düzey yöneticilerinin katıldığı toplantıyı sosyal medya hesabından "Merkez İlçe Belediye Başkanlarımız ile yaptığımız toplantıda çalışmalarımız hakkında istişarede bulunduk. İlçe başkanlarımızın taleplerini hassasiyetle dinlerken, Büyükşehir Belediyemiz'in beklentilerini de konuştuk. Toplantıya katılan başkanlarımıza teşekkür ederim." ifadeleriyle paylaştı. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri