tepe reklamm
21 Temmuz 2019 Pazar
Anasayfa > EKONOMİ > Vali Memiş dediğini yaptı,.

Vali Memiş dediğini yaptı,.

09.04.2019 15:36 12 14 16 18 yazdır
Erzurum İli Süt Sektörü Soğuk Zincir Süt Kurulumu Projesi, araç ve proje tanıtım lansmanı Erzurum Valisi Okay Memiş’in katıldığı tören ile gerçekleştirildi.
Vali Memiş dediğini yaptı,.
Yürütücülüğünü Erzurum Ticaret Borsası’nın üstlendiği, Doğu Anadolu Bölgesi’nin en prestijli ve en pahalı projesi olarak gösterilen, “Erzurum İli Süt sektörü Soğuk Zincir Süt Kurulumu” Projesi Erzurum Ticaret Borsası’nda düzenlenen tören ile hizmete girdi. Açılış törenine Erzurum Valisi Okay Memiş, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fevzi Polat, Yakutiye Belediye Başkanı Mahmut Uçar, İspir Belediye Başkanı Ahmet Coşkun, DAP Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir, Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Demirdöğen, Erzurum Tarım ve Orman İl Müdürü Osman Akar, Doğu Anadolu, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Muharrem Özdemir, 1.Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Urkuç, Erzurum Ziraat Odası Başkanı Şahset Karaman, Arvento Mobil Sistemleri A.Ş Bölgeler Müdürü Melih Güngör, Erzurum Ticaret Borsası Meclis Başkanı Yavuz Güney, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Muammer Aydın, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile çok sayıda üretici ve misafir katıldı. Vali Okay Memiş: “Erzurum’un Hayvancılığını yeniden bir numara yapacağız” Erzurum Valisi Okay Memiş ise projenin tanıtım programında yaptığı açıkla da ise Erzurum’u Tarım ve Hayvancılık anlamında hak ettiği noktaya ulaştırmaya çalıştıklarını belirterek sözlerini söyle sürdürdü “ Bugün inşallah bismillah diyeceğiz. Uzun süredir beklediğimiz güzel bir proje. Ben göreve başladığımda heyecanla projeyi öğrenmiştim. Küçük bir bütçe ile başlayıp şehrin tamamına hitap edecek çalışmalara imza atılmaktadır. Bizlerde göreve başladığımız ilk günden beri rutin çalışmaların dışına çıkıyoruz. Yani temsil tören işleri değil bütün şehrin sorunlarına sahip çıkarak, şehrin ihtiyaçlarına odaklanarak, ve elimizi taşın altına koyarak, iş yapmaya gayret ediyoruz. Çark döndükçe bizlerde hizmet etmek adına daha da gayretle çalışıyoruz. İlk etapta 33 işletmemize süt tanklarımızı monte ettik. Şimdi bu süt kamyonlarımız ile bismillah diyoruz, inşallah ilerleyen süreçte 20 ilçe ve bin 200 köye ulaşmayı hedefliyoruz. Çünkü başlamak bitirmenin yarısıdır. Yani bu müthiş bir proje , yani çiftçilik ile uğraşan kardeşlerimizin köyde kalması adına önemli bir proje. Kendimize hedefler koyduk bu hedeflere doğru ilerliyoruz, İnşallah Hayvancılıkta Erzurum’u bir numara yapacağız. Biz çiftçimize güveniyor ve inanıyoruz. Bize göre işini iyi yapan çiftçilerimiz birer sanatçıdır .Nasıl ki bir ressam bir tablo yapıyorsa, Nasıl ki bir müzisyen iyi bir müzik icra ediyorsa, iyi bir hayvan besleyen ,iyi bir meyve üreten bir çiftçi benim gözümde iyi bir sanatçıdır. Bize düşen bütün teknik elemanlarımız ve veterinerlerimiz ile onların emrinde olmaktır.” dedi. Bu arada Erzurum Ticaret Borsası Soğuk Zincir Süt Kurulumu Proje Koordinatörü Merve Aksoy tarafından ise Proje detayları slayt eşliğinde katılımcılara anlatıldı. Daha sonra ise Soğuk Zincir Süt Kurulumu Projesi kapsamında alınan araçların tanıtımı dua ve kurban kesemi ile birlikte katılımcıların kurdele kesimi ile sona erdi. 
düşlerevi
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri