tepe reklamm
05 Temmuz 2020 Pazar
Anasayfa > GÜNDEM > KARI KOCA HEPSİ YÖNETİCİ

KARI KOCA HEPSİ YÖNETİCİ

19.11.2019 13:23 12 14 16 18 yazdır
ETÜ'nde tam bir aile ortamı hakim(!) Rektör Yardımcısı Birol Soysal'in eşi Nazan Soysal Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'nda Şube Müdürü, Mühendislik Fakültesi Dekanı Fatih Yetim'in eşi Tuba Yetim Üniversite Genel Sekreteri.
KARI KOCA HEPSİ YÖNETİCİ
Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Bülent Çakmak geçtiğimiz günlerde bir basın toplantısı yaparak bir yıllık faaliyetleri anlattı. Rektör seçildikten bir yıl sonra basının karşısına çıkan Rektör Çakmak, yaptıklarını ve projelerini anlattı. Konuşmasına başlamadan önce Rektör Çakmak, üniversiteyi birlikte yönettiği arkadaşlarını tanıttı. Aynı soy ismi taşıyan yöneticiler dikkat çekti. Sonradan anlaşıldı ki bu isimler karı koca. Yani ETÜ tam bir aile ortamında yönetiliyor(!) Anladık ki Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Yetim'in eşi Doç.Dr. Tuba Yetim Üniversite Genel Sekreteri olmuş.  Yine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Birol Soysal'ın eşi Nazan Soysal'da Rektör Hoca atanır atanmaz, Yakutiye belediyesindeki görevini bırakarak, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'nda Şube Müdürü olarak ETÜ'ye geçmiş. Ancak eşlerin aynı ortamda çalışmalarının avantajları kadar dezavantajları da var. Uzmanlar, "hem hoca hem yönetici olmak ekonomik açıdan aile bütçesine ciddi katkı sağlayabilir ancak, çiftler, iş ve özel hayatlarında sürekli birlikte vakit geçirirlerse, birbirlerini özleme duygusu hissetmeyeceklerinden dolayı, ilişkileri daha çabuk monoton hale gelebilir” diyor.     Bizden uyarması!
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri