tepe reklamm
23 Ocak 2020 Perşembe
Anasayfa > SİYASET > HIZLI TREN ERZURUM'DAN HIZLA UZAKLAŞIYOR

HIZLI TREN ERZURUM'DAN HIZLA UZAKLAŞIYOR

08.11.2019 13:07 12 14 16 18 yazdır
İYİ Parti Erzurum İl Başkanı Avukat Haluk Terzioğlu şehir gündemini değerlendirdi.
HIZLI TREN ERZURUM'DAN HIZLA UZAKLAŞIYOR
"HIZLI TREN ERZURUM'DAN UZAKLAŞIYOR"İYİ Parti Erzurum İl Başkanı Avukat Haluk Terzioğlu, parti il binasında bir basın toplantısı düzenledi. Erzurum'la ilgili bir çok meseleyi gündeme getiren Terzioğlu, hızlı tren projesinde Erzurum'un bypass edilerek, projenin Erzincan üzerinden Trabzon'a bağlanacağını iddia etti. İktidar partisine seslenen Terzioğlu, " Bu durum kimsenin umurunda değil, Erzurum'a hızlı tren gelirken, Erzincan'dan geçecek olan yüksek hızlı tren projesi Trabzon'a bağlanacak" dedi. " BÖYLE PLANSIZLIK OLMAZ" 


Erzurum Hava Limanında yetişmeyen CAT3 sistemine de değinen Terzioğlu, " Kışın Erzurum'a uçak inemeyecek, kış turizm merkezi diyoruz, bu durum turizme ciddi darbe vuracak. 1 milyon turist hedefleyen Erzurum'da bu denli plansız bir çalışmayı doğru bulmuyoruz. Sahipsiz memleket" ifadelerini kullandı. "AZİZİYE YÜRÜYÜŞÜNÜ PROTESTO EDİYORUZ"


    Erzurum Valiliği ve Büyükşehir Belediyesince organize edilen ve bu yıl 9 Kasımda yapılacak olan "Aziziye Tabyaları'na Saygı Yürüyüşü"ne Erzurum İl Teşkilatı tarafından katılmama kararı alındığını belirten Terzioğlu, "Erzurum Büyükşehir Belediyesi'ni eleştirmenin yanı sıra," tarihte 93 Harbi olarak bilinen 1877-1878 Osmanlı-Rus Savaşı'nda kahraman Erzurumlunun Tabyalarda gösterdiği direnişle bir tarih yazan atalarımızı ziyaret ve anmak için gidenlerden para alınmasını şiddetle kınıyoruz. Ecdadımızın kanıyla, canıyla Aziziye Tabyaları'nda yaptığı savunmayı anmayı ve Tabyalarda o günü yaşamayı isteyen hemşerilerimizden sair günlerde ücret talep edilmesi kabul edilecek bir şey değildir. Bu gerekçeyle, dikkat çekmek ve bu uygulamayı kınamak için bu yıl İYİ Parti olarak Aziziye Tabyaları'na Saygı Yürüyüşü'nde bulunmayacağız", dedi.
    Yorum Yaz
    • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
    Kategorinin Diğer Haberleri