tepe reklamm
17 Haziran 2019 Pazartesi
Anasayfa > EKONOMİ > ETSO’dan KOBİ’lere kredi çağrısı

ETSO’dan KOBİ’lere kredi çağrısı

26.12.2018 12:22 12 14 16 18 yazdır
Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO), finansman sıkıntısı yaşayan KOBİ’lere destek sağlamak amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB), bankalar aracılığıyla verdiği destek kredisinden faydalanmaları çağrısında bulundu.
 ETSO’dan KOBİ’lere kredi çağrısı
ETSO’nun da imkanları ölçüsünde katkı sağladığı bankalardaki fonda, Erzurum’daki KOBİ’lere kullandırılmak üzere 2 milyon 500 bin lira tutarında bir kaynak bulunuyor. Finansman sıkıntısı çeken KOBİ’ler, Halkbank ve Ziraat Bankası’na başvurarak, yüzde 85’i Hazine destekli Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaleti kapsamında olan ve 6 ay ödemesiz, 18 ay vade ve aylık 1,85 faizle bu krediden kullanabiliyor. 

İhtiyacı olan KOBİ’lerin, iki bankada bulunan toplam 2 milyon 500 Bin lira tutarındaki kaynaktan faydalanması çağrısında bulunan ETSO Yönetimi , belirlenen limit dahilinde kullandırılan kredinin, firmaların finansman sıkıntılarına nispeten bir destek sağlayacağını belirttiler. Söz konusu krediyi kullanmak isteyen oda üyesi firmaların, gerekli şartları sağlamalarına rağmen kredi imkanından yararlanamadıkları durumlarda, konuyla ilgili Oda’ya bilgi vermelerinin istendiği açıklamada, özel sektörün üretim ve istihdama katkısının devam etmesinin ekonomik istikrar açısından hayati öneme sahip olduğu kaydedildi. 
düşlerevi
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri