tepe reklamm
04 Temmuz 2020 Cumartesi
Anasayfa > EĞITIM > DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN ÇOCUKLAR MASALLARLA BULUŞTU

DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN ÇOCUKLAR MASALLARLA BULUŞTU

29.05.2020 14:28 12 14 16 18 yazdır
Masal ağacı projesinin devamı olan Masal Bahçesi etwinning projesi ile Erzurum’dan ilk okul öğrencileri, dünyanın dört bir tarafından öğrencilerle, ortak masallar yazarak kültür aktarımını, etkileşimli öğrenmenin gücünü ve paylaşmanın zevkini yaşadı.
DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN ÇOCUKLAR MASALLARLA BULUŞTU
Erzurum Yakutiye ilçesine bağlı 3 ayrı okuldan  öğrenciler kendi masallarını yazarak kültürel değerlerimizin aktarımına katkı sağladı.Proje kapsamında kendi masallarını yazan öğrenciler, hem okuma ve yazma becerilerini geliştirip hem de kendi kültür ve değerlerini benimseyerek, dünyaya tanıtma imkanı buluyor.Ayrıca yazdıkları masalları kendileri canlandıran öğrencilerin, hem hayal güçleri gelişiyor hem de drama becerileri.
 

 

Erzurum’da da Yakutiye ilçesine bağlı 3 ayrı okulda görev yapan 3 etwinner öğretmen MASAL BAHÇESİ isimli eTwinning projesinde buluştu.


 

Tatbikat İlkokulu 3/ASINIFI öğretmeni Nurhan UZUN ve öğrencileri, Celal Akın ilkokulu 4/C Öğretmeni Canan ULUKURT ve öğrencileri, 12 Mart İlkokulu 2/C sınıfı öğretmeni Hatice LOKMANOĞLU ve öğrencilerinin aktif bir şekilde yürüttüğü bu engelli dostu projeyi başarıyla sonuçlandırdılar. Büyük ilgi gören proje ye 6 ülke ve 56 okul dahil oldu.

 

Türkiye 51, Azerbaycan 1,İtalya 1,romanya1,Ürdün 1,kuzey Makedonya 1, okulun öğrencilerinin ve öğretmenlerinin katılımı ile gerçekleştirilen  proje kapsamında her masal eşleştirilen 2 ortak okulun öğrencileri  tarafından yazıldı. Masal bahçesi proje ekibinin işbirliği ile yazılan masallar bir kitapta birleştirilerek basıldı. Kitaptaki karekod sayesinde seslendirilen masallar takdir topladı.


 

Aynı ilçede görev yapan 3 öğretmen  ilçe milli eğitim müdürlerine takdim ettikleri kitapları aynı zamanda  masalı yazan öğrencileri ile gurur duyduklarını belirtti.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri