tepe reklamm
24 Ağustos 2019 Cumartesi
Anasayfa > ASAYİŞ > ASLINDA İŞÇİLERİN İMDADINA OLGUN GÜR YETİŞMİŞ…

ASLINDA İŞÇİLERİN İMDADINA OLGUN GÜR YETİŞMİŞ…

10.08.2019 12:47 12 14 16 18 yazdır
İşte intihar girişimine neden olan olayın perde arkası
ASLINDA İŞÇİLERİN İMDADINA OLGUN GÜR YETİŞMİŞ…

İşte intihar girişimine neden olan olayın perde arkası

ASLINDA İŞÇİLERİN İMDADINA OLGUN GÜR YETİŞMİŞ…

Dün Erzurum’da Olgun Gür İnşaat'ın yüklenicisi olduğu, inşaatı devam eden 750 kişilik bir öğrenci yurdunda çalışan 67 işçi paralarını alamadıkları için inşaatın çatısına çıkarak intihar girişiminde bulunmuştu.


İşin perde arkası ortaya çıktı.

Olgun Gür inşaat, binanın kalıp işlerini Yavuz Gül İnşaat'a taşere etmiş ve firmanın bütün alacaklarını ödemesine rağmen, Yavuz Gül İnşaat çalıştırdığı işçilerinin paralarını ödememiş. İntihar girişiminde bulunan işçilerin, aslında Yavuz Gül İnşaat'ın işçileri olduğu öğrenildi.

 

Yavuz Gül İnşaat’ın sahibinin Hacca gittiği ve muhatap bulamayan işçilerin alacakları için çatıya çıktığı ve seslerini duyurmaya çalıştığı ortaya çıktı.

 

İşçilerin ikna çabalarına direnmeleri üzerine Erzurum Emniyeti’nin yüklenici firma Olgun Gür’e ulaştığı ve Olgun Gür’ün, Yavuz Gül İnşaat’ın ödemesi gereken işçi alacaklarını kendisinin ödeyerek, mağduriyeti çözdüğü belirtildi. 

düşlerevi
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri