tepe reklamm
29 Mayıs 2020 Cuma
Anasayfa > Yazarlar > Sinan Özçaylak > Altınok'tan açıklama
Sinan Özçaylak

Altınok'tan açıklama

19.04.2019 13:35 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Sinan Özçaylak

Geçtiğimiz gün yazdığım, " Yakışmadı Sayın Vekil" başlıklı yazıya Milletvekili Selami Altınok'tan açıklama geldi...

 

Erzurum milletvekili Selami Altınok'un avukatı aracılığıyla gönderdiği açıklama şöyle;

 

" Yakışmadı Sayın Vekil başlıklı köşe yazısında şahsımla ilgili olarak yazılanlar, gerçeği yansıtmamaktadır.

 

Kocaeli Erzurum Dernekleri Federasyonunun Palandöken'den Kartepe'ye Erzurum buluşması etkinliğine 13.04.2019'da daha önceden planlanan İstanbul'daki programıma giderken kısa bir süreliğine uğrayıp, hemşehrilerimizle selamlaşma fırsatı bulduğum organizasyonda ilçe belediyelerimizin açmış olduğu stantlarımızın önünden selamlaşarak geçip Erzurum Valilik standında bizimle beraber dolaşan heyetle çok kısa bir süre oturma imkanımız oldu.Gerek karşılaşma anında gerekse standları selamlama anında yazarın iddia ettiği tamamen yanlı ve vatandaşlarımızın değerlendirmesi diye yazdığı hususlara kendisi dahi sahiplenemeyen Sayın Özçaylak'ın siyaseten birilerinin ağzı ile yorum yapması gazetecilik etik ve saygınlığına da uygun düşmez.

 

Özellikle kader arkadaşlığı yaptığım Ağabeyim olmasından bu güne kadar olduğu gibi bu günden sonraki hayatımda da ölene kadar onur duyacağım, Sayın Efkan Ala beyle alakalı, tamamen yalan ve iftiradan ibaret sözlerini şiddetle kınıyor ve reddediyorum.

 

Ankara'dan İstanbul'a seyahat ederken çok kısa bir süreliğine hal hatır sormak için uğradığım programda organizasyon komitesi dışında herhangi bir kişi veya kurum temsilcisiyle planlı veya plansız bir görüşmem olmamıştır. Yazar birilerinin ağzından tamamen hayal mahsulü ve iftira nitelikli yorumlarda bulunmuştur."


Sayın vekilin, Noter kanalıyla, avukatı aracılığıyla gönderdiği açıklamasını aynen yayınladım.


Sayın vekil de çok iyi bilir ki Sinan Özçaylak kimsenin ağzı ile yazı yazmaz.


Bizatihi takip ettiğim etkinlikte gözlemlerimi yazdım. Siz belki fark etmediniz ancak,  etkinlik alanından çıktıktan sonra alanda konuşulan tek gündem buydu.


Tortum ve Oltu belediye başkanları hayatta sorabilirsiniz. 


Tortum ve Oltu standında çalışanlar orada. 


Yaşananlar herkesin gözü önünde yaşandı.  

Takdir kamuoyunun…

Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.